Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Yeni İş Kurmak ve Yeni İş Fikirleri 2017

Yeni İş Kurmak ve Yeni İş Fikirleri 2017

Yeni İş Kurmak ve Yeni İş Fikirleri 2017

Yeni İş Kurmak ve Yeni İş Fikirleri 2017

Evde ek iş fikirleri konusunda ki makalelere sizler için bir yenisini daha ekliyoruz. Bugün ki konumuz yeni iş kurmak ve yeni iş fikirleri hakkında siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalışacağız. Tabi bundan önce sizler için daha önceden yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okuyarak az bir sermaye ile daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Şuana kadar 500.000 ‘e yakın iş fikri bulunmaktadır. Sizde bu iş fikirlerinden bir tanesiyle işe başlayabilirsiniz.

Neden Bir İş Kurmak İstiyorsunuz ?

Öncelik olarak kendinize karşı açık olmalısınız. Neden bir iş kurmak istiyorsunuz. Bu sorunun cevabını bulmanız gerekmektedir. Ayrıca ne kadar çok çalışmış olursanız olun hedeflerinizin olması gerektiğini unutmayınız. Çünkü hedefiniz yoksa her iş sizin için bir hedef olur.

İşletme Tipine Karar Verin

İşletmenizin tipi ne olacak? Önceliklerimizden biri de bu olmalıdır. Çünkü yapacağınız iş ürün satmak mı yoksa hizmet işletmesi mi olacak. Bir ürünü alıp satmak bazen masraflı olabiliyor hatta belli bir sermaye gerekmektedir. Ama hizmet işletmesi açtığınız zaman maliyetiniz neredeyse yok kadar. Hatta işletmenizi açtığınız zaman ürün işletmesi gibi yüksek bir sermayeye de gerek yoktur.

Basit Bir İş Planı Hazırlayın

Nasıl bir iş yapacağınıza karar verdikten sonra artık işletmenizi kurmadan önce bununla ilgili güzel bir plan yapmalısınız. Bazı insanlar bir işe başlamadan önce yapacağı iş hakkında aylarca çalışmalar ve planlar yapmaktadır. Sizlerde işinizi yapmadan önce iyi bir plan yapmayı unutmayınız.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Planınızı da yaptıktan sonra artık işe koyulma vakti geldi. İşi buldunuz plan yapıldı. Peki ürünleri ya da hizmeti nasıl bir kitleye duyurmaya çalışıyorsunuz. Bunun önemini iyi anlamalısınız. Bir örnek ile hemen anlatalım. Şimdi bir kırtasiyeci olduğunuzu düşünün. Kitap satıyorsunuz. Bu kitaplar teog sınavına uygun kitaplar. Bu kitapları nasıl pazarlarsanız ve de kimlere pazarlarsanız daha kazançlı çıkarsınız. Burada bunun cevabını vereceğiz. Kitapları öğrencilere satarsam sadece bir kaç kişiyle sınırlı kalacağım. Ama kitapları öğretmenlere tanıtırsam bir kitabı belki o öğretmen 20 öğrencisine tanıtacak ve satışı daha kolay ve daha karlı olacaktır.

Fiyatlarınızı Belirleyin

Fiyatlarınızı belirlerken neleri dikkat edeceğiniz bölüme geldiniz. Fiyatları belirlerken sadece masrafları değil karınızı da iyi hesaplamalısınız. Çünkü sizin bir uğraşınız var ve siz bu uğraşınıza zaman harcıyorsunuz. O yüzden fiyatı belirlerken karınızı çok dikkatli hesaplamalısınız. Ayrıca bu iş sayesinde belli bir hedefiniz olmalıdır. Bu hedefleri şöyle hesaplayabilirsiniz. En geniş çaplı olarak yıllık karınızı hesaplamalısınız. Ardından aylık, haftalık ve günlük olarak karınızı ve kazancınızı hesaplamalısınız.

Başlangıç Sermayesini Nereden Bulacaksınız

Başlangıç sermayeniz varsa bu bölümü atlayabilirsiniz. Ama işe başlayacak bir sermayeniz yoksa projenizi çevrenizde ki zengin akrabalarınıza sunarak onlardan yardım almaya çalışın. Ayrıca işe başladığınız zamanda tam kadro çalışmak yerine arkadaşlarınızdan yardım alın. Çünkü para kazanmadan eleman parası ödemek sizi sıkıntıya sokabilir.

Müşteri Bulun

Konunun en önemli kısmı tam da burada başlamaktadır. Çünkü yukarıdakileri eksiksiz yapsanız bile eğer müşteri yoksa her şey başlamadan biter. O yüzden hemen çıkın ve müşteri avına başlayın. Hiçbir zaman için işinizin peşini bırakmayın. Her türlü çalışmayı yapın ve daha çok müşteri toplayın.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bundan önceki yazılarımızı okuyarak kendinize en uygun işi bulabilirsiniz. Ayrıca sizler için daha önceden yazmış olduğumuz youtube’dan para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.