Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

Reklam
Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

Evde ek iş fikirleri olarak bugün sizler için yeni iş hayatında sadeliğin önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tabi bundan önce siz değerli okurlarımız için daha önceden yazmış olduğumuz ek iş fikirleri hakkında ki makaleleri okumanızı kesinlikle hepinize tavsiye ediyoruz. İş hayatında bazı şirketler büyüdükçe karmaşık bir hal almaya başlarlar. Böyle olunca da istemsiz bir şekilde başlangıçtaki hedeflerden gün geçtikçe uzaklaşma yaşanır. Halbuki sadeliğe önem veren bir şirket ya da iş yeri yavaş yavaş adımlarından ve hedeflerinden hiç şaşmayarak daha da büyük bir hal alır. Böylelikle de hedeflerinden şaşmayan bu şirket hiçbir zaman için zarar etme gibi bir duruma düşmez. Alt kısımda konunun daha geniş bölümünden bahsedeceğiz.

Sadelik Nedir?

Bazı şirket çalışanları sadeliğin zararlı olduğunu söylemektedirler. Bunlar sadece kar odaklı olduklarından dolayı sadeliğe o kadar önem vermezler. Ama hep şunu unuturlar : Bir şirkette kar ne kadar önemli ise zamanı düzenli kullanmakta o kadar önemlidir. Aslında az bir zaman içinde az bir çalışma ile çok kar elde etmek önemlidir. Bunu da sadece sade bir çizgi ile elde edebilirsiniz. O yüzden karmaşık yapılardan bir an önce kurtulun ve sade bir iş hayatında devam edin.

Karmaşıklık Ne Gibi Sorunlara Neden Olur?

Şirketler büyüdükçe personel sayısı durmadan değişir. Durmadan artış gösteren bir şirket zamanla karmaşık bir yapıya dönüşür. Böyle olunca da ister istemez işler kedinin oynadığı bir ip gibi karışır. Karıştıkça da düzeltmeler yapılmadıkça daha da karışır ve işler çıkmaza girmeye başlar. Hatta öyle bir çıkmaza girer ki mükemmel fikirler bile bu karışıklık yüzünden heba olur gider. Şirket karmaşıklaştıkça bu her şeye yansır. Hatta öyle bir yansıma olur ki müşterilerinizin bile huzurunu kaçırabilirsiniz. O yüzden karmaşık yapılardan oldukça uzak durmaya çalışın.

Sade Bir İş Hayatı İçin Tavsiyeler

Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

Yeni İş Hayatında Sadeliğin Önemi

1- Hedeflerinizi Belirleyin

Hedeflerinizi belirleyin ve bunun üzerinde çalışmalara bir an önce başlayın. Örnek verecek olursak amacınız müşteri potansiyelinizi mi arttırmak ya da eski sistemlerden kurtulmak mı bunun üzerine çalışın. Ya da kar oranını mı yükseltmek bu konuda çalışma yapın ama hepsini bir anda yapmaya çalışmayın. Unutmayınız ki amacımız sadelik üzerineydi. O yüzden işlerin hepsini bir anda yapmaya kalkarsanız daha büyük bir karışıklık çıkabilir.

2- Önünüzde ki Engelleri Tespit Edin

Bu adıma en önemli adım diyebiliriz. Gerçekten önünüzde ki engelleri tespit edip düzeltmeler yapmak için daha çok çalışmanız ve daha çok zaman ayırmanız gerekmektedir. O yüzden bu adım çok önemlidir. Çünkü engelleri tespit etmek için iyi bir gözlem yapmanız ve bu gözlemlerin sonucunda nasıl aşabileceğinizi belirleyin.

3-Kendinize Uygun Stratejiler Belirlemelisiniz

İkinci kısımda bulunan engelleri tespit ettiniz ve artık bunları ortadan kaldırmak istiyorsunuz. Bunları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken belli bir strateji ve gerekli araç gereçtir. Ama unutmayın ki kullandığınız strateji, teknoloji gibi unsurların da karmaşık bir yapı içerisinde olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu makalemizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bundan önceki makaleleri okumanızı kesinlikle hepinize tavsiye ederiz. Ayrıca youtube’dan para kazanma yolları hakkında ki makaleyi okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.