Anasayfa / Girişimcilik / Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler Nelerdir

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler Nelerdir

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler Nelerdir

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler Nelerdir

Evde ek iş fikirleri olarak siz değerli okurlarımız için günlük olarak makale paylaşmaya devam ediyoruz. Bu makalede siz değerli okurlarımıza yan gelir olarak yapılacak işler nelerdir hakkında yazmaya çalışacağız. Tabi daha önceden yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makaleyi okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yan gelir olarak yapılacak işler tamamen sizlerin bilgi ve becerilerine göre şekil alacak işlerdir. Örnek verecek olursak eğer elektrik işlerinden anlıyorsanız tamir işleri elinizden geliyorsa yapmanız gereken akşamları ya da boş vakitlerinizde tamircilik yaparak çok fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Yan gelir olarak yapılacak işleri biz sizler için alt kısımda topladık. Ama sizler de hobilerinizi, ilgi alanlarınızı ve becerilerinizi alt kısımda bulunan yorum bölümüne yazarsanız siz değerli okurlarımıza yan dal olarak ne yapmaları gerektiğini yazabiliriz.

Evde Yan Gelir Olarak Ne İş Yapabilirim ?

Eğer evde çalışmak istiyorsanız bunun için birçok seçeneği siz değerli okurlarımız için zaten günlük olarak yazmaya gayret gösteriyoruz. Evde yapacağınız işler oldukça fazladır. Sizlere evde balık yetiştirin ya da evde zımba montajlayın demeyeceğim. Çünkü biz bunları daha önce yazdık sizler için. Sadece sizlere önerimiz evde yapılacak işler hakkında birçok makale yazmış bulunmaktayız. Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza hangi işi yapacağınızı bulduracağız.

Evde Ek İş Seçimi Nasıl Yapılır ?

Bir iş seçimi yapılırken 3 şeye dikkat edilir. Bunlar yetenek, ilgi ve değerdir. Öncelik olarak bir iş seçerken bu üç özelliğe çok dikkat etmelisiniz. Tabi bunların içinde en fazla dikkat edeceğiniz ise yetenektir. İlgi duyduğumuz şeylerle uğraşmak aslında bizi mutlu eder diye düşünürüz. Ama bu yanlıştır. Çünkü insan ilgi duyduğu işi yapamazsa belli bir süre sonra ona karşı ilgisi de biter ama artık çok geç olduğundan dolayı o işi de yapamaz. O yüzden öncelik olarak yeteneğimiz hangi yönde ise ona göre bir seçim yapmak zorundayız. Ardından yaptığımız işten zevk almaya başlayacağız. Bu da yeteneklerimiz ilgi alanlarımızı da değiştireceğinin göstergesidir. Şimdi değer kısmına gelelim. Örnek verecek olursak iyi bir esnaf olabileceğinizi biliyorsunuz. Ama en çok kazanç okey işinde var ve siz camiden çıkmayan birisiniz. Okey salonu açmanın haram olduğunu düşünüyorsunuz ve bu sizin değerlerinize ters düştüğünden dolayı açmaktan vazgeçiyorsunuz. Anlayacağınız değer sizin için en son bölüm ve karar bölümüdür. O yüzden öncelik olarak yeteneklerinize önem veriyorsunuz ardından ilgi alanlarınıza eğer bu iki kısım birbiri ile uyum sağlıyorsa değer kısmına geçerek son kararınızı vermiş oluyorsunuz.

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.