Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Tutkara Sanatıyla Tablolar Yaparak Para Kazanmak

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü makalemde sizlere farklı bir sanattan bahsedeceğim. Her gün birçok evde ek iş fikrinden sizlere bilgi vermekteyiz. Bu iş fikrimizde oldukça keyifli ve kazanç sağlayabileceğiniz bir iş durumundadır. Bu işimiz tutkara sanatıyla tablolar yaparak para kazanmaktır. Gelelim tutkara sanatı nedir bunu anlatmaya.

 

Tutkara Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapılan tutkal,mermer tozu ve ziftin birleşimiyle oltaya çıkan bir sanattır. Bu üç farklı malzeme ile ortaya oldukça farklı tablolar çıkmaktadır. Ve bu tablolar her geçen gün ilgi görmektedir. Son zamanlarda Bu alan ile ilgili “Tutkara sanatının öğretilmesi,geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması” projesi kapsamında kurslar verilmektedir. Bu kurslar yardımıyla birçok kursiyere tutkara sanatı öğretilmektedir. Tutkara isminin anlamı Ahlat kaymakamı Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından verilmiştir. Tutkalın ‘tut’ kelimesini ve ziftin siyahlığından dolayı ‘kara’ kelimesini alarak birleştirilip bulunmuş bir isimdir. Tutkara sanatı dünyanın en estetik harf karakteri olarak bilinen Arap alfabesini şekillendirerek yapılır. Estetik bir görünüm katılarak her anlamda değerli olan bir sanattır.Oldukça eşsiz ve yebi bir sanat olan olan tutkara tablolar sergilenerek halk tarafından yoğun ilgi görmektedir.

TUTKARA SANATIYLA TABLOLAR YAPARAK PARA KAZANMAK
TUTKARA SANATIYLA TABLOLAR YAPARAK PARA KAZANMAK

Bu yeni sanatın nasıl yapıldığından kısaca bahsedelim. Öncelikle tuval üzerine istediğiniz motifi eskizden aktararak çiziyorsunuz. Çizdiğiniz desenin üzerini tutkal ile tamamlıyorsunuz. Önemli olan çizgilerin dışına çıkmamasıdır. Tutkalla doldurma işleminden sonra bir güb kadar bekleyin. Tutkal kuruduktan sonra üzerini ziftleme işlemi yapıyorsunuz. Bu şekilde farklı tasarımdaki tablolarımız ortaya çıkmış oluyor. Bu tablolar üzerinden nasıl para kazanabileceğinize değinelim. Biliyorsunuz ki tablo çeşitleri oldukça para kazandıran bir alandır. Heleki böylesine farklı bir tablo yapımı sanat severleri kendine çekecektir. Sizlerde tutkara tablo yapımına merak saldıysanız, öncelikle bu işi iyice öğrenme yoluna giriniz. Sonrasında birbirinden güzel tablolarınızı satışa çıkarabilirsiniz. Bu eşsiz tabloların fiyatları en az 75-100 Tl gibi bir rakam olmaktadır.

 

Bu tablolara merak salıp yapabildiyseniz yorum bölümümüze yazarak bizimle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca satışını yapıyorsanız detaylı bilgileriniz ile iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. Bu yeni sanatı öğrenebilmeniz ve para kazanabilmeniz dileğiyle. Hoşçakalın.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.