Anasayfa / Girişimcilik / Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Ekiskur.net olarak sizlere her gün evde ek iş fikirleri hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz. İş fikirleri sadece yapım satım değildir. Yaratıcıysanız önünüzde birçok iş seçeneği bulunmaktadır. Sermayesiz olarak işe başlayıp başarılı olabilirsiniz. Yaratıcı insanlar sade düşünmek yerine daha farklı düşünmeyi tercih ederler. Aslında bu herkes de olan bir durum ama maalesef hepimiz bunu kullanmamaktayız. O yüzden sizlerde farklı düşünerek daha farklı ek iş fikirleri bulabilirsiniz. Sadece var olan iş fikirleri sizleri zengin eder ama farklı kılmaz. Ama bu durumda zengin olmak da oldukça zordur. Çünkü sizden önce bu işi deneyen birçok insan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları müşterileri toplamış artık insanlar bu kişilere kolaylıkla referans olmaktadır. Sizlerde hemen düşünmeye başlayarak daha farklı ek iş fikirleri bulabilirsiniz. Sizlere altta birkaç farklı ek iş fikirleri hakkında bilgi vereceğiz ama önemli olan sizinde kendinize uygun en iyi ek iş fikrini bulmanızdır.

Planlayıcılar

Planlayıcılar parti, düğün, aktiviteler olmak üzere birçok alanda işlerin yürütülmesini sağlarlar. Eğer sizlerde bu işleri yapmaktan zevk alıyorsanız hemen bu işe başlayabilirsiniz. İnsanların çoğu plan yapmaktan yada organize etmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden partileri düzenlerken bir şirketle ya da kişilerle anlaşarak bütün organizasyonu onların yapmasını isterler. Malzemelerin alınmasını tamamen zaman kaybı olarak görüp tamamen bu işlerden kurtulmak isterler. Siz de bu işleri yaparak hem bu kişileri hoşlanmadıkları işlerden kurtarmış olursunuz hem de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Eğlence

İnsanların çoğu eğlenmek ister ama maalesef ki belli bir yer zaman mekan bulamadıklarından dolayı eğlenme konusunda oldukça sıkıntı çekerler ve sıkılmaya başlarlar. Sizler de olduğunuz şehirde güzel bir yerde eğlence programı hazırlayarak oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Buna örnek verecek olursak mesela bulunduğunuz bölgede çok güzel bir manzara alanı var ve siz gerekli izinleri alıp orada dilek feneri töreni yapabilirsiniz ya da orada uçurtma kampanyası düzenleyebilirsiniz. Tabi bunların yanında içecek satışı, müzik, eğlence gibi şeyler de kattıktan sonra orada bir gelenek haline getirerek oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri
Sermayesiz Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Yazarlık

Yazarlık denince hemen aklınıza birçok soru geldi. Yok kitabı yazdın matbaa kabul edecek mi hadi kabul etti para verecek mi gibi birçok soru aklınıza gelmiş olabilir. Artık işler böyle gitmiyor çünkü dijital kitap dediğimiz e kitap sistemi ile sizde kitap yazabilir ve matbaa tarzı işlerle uğraşmak yerine direk para kazanabilirsiniz. Kitabınızı inceleyen yok sizden para isteyen yok. Bu iş oldukça karlı ve eğlencelidir. E kitap olarak ne yazabilirsiniz? Yemek kitabı, roman, hikaye, öykü, şiir yani anlayacağınız her türlü kitabı yazabilirsiniz ve insanlar bunları alıp okurlar.

Organizatör

Organizatörler insanların zorlandıkları durumlarda onlara yardım ederler. Tabi bunu yapmak için bu kişilerden farklı düşünmek zorundadırlar. O yüzden sizlerde at gözlüklerinizi çıkararak farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Organizatörlük sadece kişilerin zorlandıkları durumları değil bir işin plan ve programını yaparak işin en başından sonuna kadar ilgilenirler. Böylelikle çok iyi kazançlar elde etmiş olurlar.

Yemek, Tatlı ve Pasta

Herkes yemek yapabilir ama herkes daha farklı tatlar bulamazlar. Zaten herkesten de tarif almayız. Önemli bir aşçının yemek tarifini almak daha çok etkiler bizi. Sizlerde evde yapacağınız yiyeceklerle çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bunu sadece para yönünden düşünmeyin. Oktay Usta deyince aklınıza gelen kişi belli. Peki bu adam sadece yemek yaparak para mı kazandı? Tabi ki hayır! Bu adam bütün Türkiye tarafından tanınan biri haline geldi. Yani anlayacağınız yapacağınız yemeklerin lezzeti sizi hem zengin eder hemde saygın biri haline getirir.

Önemli :

Bir işten para kazanmak istiyorsanız ve bu işte çok başarılı olmak istiyorsanız o işi çok iyi yapmalısınız ve o işe birkaç farklılık katmalısınız. Örnek verecek olursak bir eğlence düzenlediniz ve bu eğlence sonunda insanlar istediklerini bulamadılar ve bir daha böyle bir etkinliğe katılmayacağım dediler. O zaman siz sadece bir kezlik para kazanabilirsiniz. Artık insanlar sizlerin planlamış olduğu eğlencelere katılmak istemezler. Eğer memnun kalarak evlerine gittiler. Bir parti düzenleneceği zaman bile sizleri davet ederler. Böylelikle sadece bir eğlenceden çıkar ve büyük bir organizatörlük olur. O yüzden işinizi severek ve profesyonel bir şekilde yapmanız sizi hep birkaç adım ileri atar.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.