Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

Reklam
Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

Günümüzde ister çalışan olun ister evde ek iş yaparak para kazanan olun paranızı değerlendirmeyi bilirseniz her zaman işleriniz de ve birikimleriniz de başarılı olursunuz. Para kaybetmenizi engelleyecek önemli tavsiyeler hakkında yazı yazarak bir nebze olsun sizleri bilgilendirmek istedik. Para kaybetmek istemiyor ve birikim yapmak istiyorsanız bütçenizi belirlemelisiniz. Tutumlu olup, gelir gider hesaplaması yapmalısınız. Gelecek ile ilgili planlı olmalısınız ve kazandığınız parayı savurmamaya dikkat etmelisiniz. Bu maddeleri şimdi kısaca açıklayalım.

Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

Para Kaybetmenizi Engelleyecek Önemli Tavsiyeler

1-Bütçenizi Belirleyin!

Öncelik olarak işe bütçenizi belirlemekle başlayabilirsiniz. Bütçenizi belirleyip işlerinize göre bütçe kaldırırsanız her türlü paranızı değerlendirebilirsiniz. Bütçenizi belirlerken kendinizi işiniz konusunda geliştirmek içinde ayrı bir bütçe koyabilirsiniz ortaya. Bu şekilde kendinizi geliştirmenin yanında dengeli bir bütçeye de sahi olacaksınız.

2-Tutumlu Olmalısınız!

Gereksiz harcamaları hayatınızdan çıkarmanız sizin için oldukça olumlu sonuçlar doğuracaktır. Fazla masraflarınız varsa bunları kontrol altına almalısınız. Gereksiz yere kıyafet, gereksiz yere gıda vs. gibi harcamaları kısarak tutumlu olabilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız küçük kısıtlamalar sizlere olumlu katkılar sağlayacaktır.

3-Planlı Olmalısınız!

Hayatınızda yaşanabilecek her durum için muhakkak extra birikim yapmalısınız. İnsan hayatında yaşanabilecek her olumsuz olayı düşünerek ayda maaşınızın bir kısmını olağanüstü durumlar için ayırabilirsiniz. Bu durumlar yaşanmasa bile bu birikim sizin için oldukça faydalı olacaktır.

4-Gelir-Gider Hesaplaması Yapın!

Geleceğe dair mali plan yapmak için mutlaka gelir gider hesaplaması yapmanız gerekir. Aldığınız maaş sonrasında gelirlerinizi ve giderlerinizi hesaplayarak birikim olayını daha olumlu hale getirebilirsiniz. Bu şekilde kendinize bir mali hedef bırakabilir ve her ay bu hedefi yükseltebilirsiniz.

5-Kazandığınız Parayı Savurmayın, Kredi Kartlarına Dikkat!

Maaşınızı aldınız ve tabi ki harcamak sizin hakkınız. Fakat savurmadan yapacağınız her harcama size artı puan kazandırır. Birikim yapmak istiyorsanız harcamalarınıza çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca kredi kartlarınıza çok fazla yüklenmemeniz yararınıza olacaktır. Yüklendiğiniz takdirde boş yere faiz ödemek zorunda kalırsınız ve böylece birikiminiz sizi zorlamış olur. Nakit gücünüz olduğu sürece kredi kartından çok fazla alışveriş yapmayınız.

Para kaybetmenizi engelleyecek 5 önemli tavsiyeden sizlere bahsettik. Para birikimi yapmak ve tasarruflu olmak sizin elinizde.

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.