Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanabilirsiniz. Hangi bayan istemez ki kendi yemek kitabının olmasını. Hayallerde kalmasın gerçeği dönüştürün. Yemek yapma konusunda yeteneğiniz varsa bunu kitaplaştırın. Bu şekilde hem kendinizi geliştirirsiniz hem de geleceğe değerli bir çalışma bırakmış olursunuz. Kim bilir belki de yemek kitabınız sayesinde ünlü bir yazar olabilirsiniz. Yemek kitabı yazarak evde ek iş fikirleri elde etmek isteyen bayanlar bu yazımızı okuyabilirler.

Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanma Yolları
Evde Yemek Kitabı Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde Yemek Kitabı Yazarak Nasıl Para Kazanırım?

Bu işe başladıysanız öncelikle amacınızı belirlemelisiniz. Hangi hedef kitleye yazıyorsunuz ve nasıl yazacağınız önemli hususlardır. Kitabın içeriğinde neler olacak? Pasta tarifi,çorba tarifi,ana yemek vs. bunları tanımlamalısınız. Sonrasında en iyi tariflerinizi seçerek bir araya toplamalısınız. Toplanan tarifleri isimlerine ayırmalısınız. Hangi tarif hangi yemek bölümüne ait gibi. Bu işi yaparken aile ve arkadaş çevrenizden yardım alabilirsiniz. Çünkü onlar sizin en güzel yemeklerinizi daha iyi biliyorlardır. Tariflerinizi ekledikten sonra dikkat etmeniz gereken bir husus daha var. Bir okuyucu yemek kitabında en çok fotoğraf görmek ister ki tariften emin olabilsin. Bu yüzden bol bol fotoğraf çekip yemeklerinizi paylaşmalısınız. Var olan yemek kitaplarını inceleyerek araştırmalarda bulunabilirsiniz. Bu durum size fikir verecektir.

Bütün bu işlerden sonra kitabınızı yayınlama kısmına geçebilirsiniz. Son bir inceleme-araştırma yapabilirsiniz. Tarifleri sıraya koyup,prova ve düzeltmeler yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra kitap yayıncılarını ve baskı sayısına göre fiyatları araştırınız. Evde yemek kitabı yazma işine başlayacaksanız iyi bir araştırmacı olmak zorundasınız.

Son olarak söylememiz gereken tavsiyeler var. Bu işe başlamak istiyorsanız profesyonel olmak durumundasınız. Başlamadan önce aşçılık kurslarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Daha fazla yemek tarifi fotoğraflayabilirsiniz. Bunların yanı sıra tarifleri yazma hususunda dil bilgisi kurallarına uymanız gerekir. Bu size daha çok okur kazandıracaktır. Dil bilgisi ve noktalama işaretleri hakkında bilginiz az seviye de ise bir editör ile anlaşabilirsiniz. Kitabınıza yazdığınız her tarifi en az 2-3 kere okumalısınız. Yemek kitabında yanlış yok denecek kadar az olmalıdır ki okuyucunun güvenini kazanabilesiniz. Evde yemek kitabı yazma işine başladıysanız tecrübelerinizi ve açıklamalarınızı yorum kısmımıza yazabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.