Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak

Sizlere bu yazımızda ek iş fikirleri alanında temizlik şirketi kurarak para kazanma yollarından bahsedeceğiz. Temizlik işi yapmak oldukça disiplinli ve özenli iş yapmayı gerektirir. Çünkü yaptığınız işi başkalarına beğendirmek zorundasınız. Size bu iş için para veren kişiler evin her tarafını irdelerler. Eğer bu işi yapmak ve işinizde başarılı olmak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Evde Temizlik Şirketi Nasıl kurulur?

Evde temizlik şirketi kurmak istiyorsanız öncelikle bu iş sizlere ne kadar uygun bunu değerlendirmelisiniz. Temizlik işi için evde şirket kurmak giderleri en az olan iş gruplarındandır. Hemen hemen her isteyen kişi kurabilir. Fakat temizlik işi zor ve ince bir iştir. Fiziksel bir güç ve dayanıklılık ister. Bunlar sizde varsa bu işi düşünebilirsiniz. İşi yapabilirlik dışında iyi bir organizasyona ihtiyacınız vardır. Randevu sistemi ile müşteriler ve randevu saatlerini not alarak o saatte iş yerinde bulunmalısınız. Müşterilerinizle iletişiminiz ne kadar iyi olursa o kadar memnuniyet artacaktır. Bu şekilde sizin iş potansiyeliniz yükselecektir. Adli sicil kaydınız da geçmişiniz sıkıntılı olmamalıdır. İnsanlar evlerine alacakları kişiye güvenmek isterler. Bu işe başlayacaksanız bu uyarıları dikkate almanızı öneririz.

Evde temizlik şirketi kurmak için aile,arkadaş,eş,dost çevresi ile bir ekip kurabilirsiniz. Bu ekip ile planlı şekilde çalışmanız önemlidir. İş planı muhakkak yapmalısınız. İş planında ilk belirleyeceğiniz kural hangi tür temizlik yapmanız gerektiğidir. Mesela genel temizlik mi yoksa özel temizlik mi yapacağınıza dair. Genel temizlik evin her köşesini kapsamaktadır. Özel temizlik iş verenin isteği doğrultusunda kiralık ev temizliği olabilir, parti sonrası temizlik vs. olabilir. Temizlik ürünlerini kendiniz mi tedarik edeceksiniz yoksa müşterilerin evlerindeki malzemeleri mi kullanacağınıza dair bilgi vermelisiniz. Bütün bu planlardan sonra mevcut piyasa fiyatlarını araştırarak fiyat skalanızı belirleyiniz. Fiyatlarınızı makul seviyede tutmanız sizlere daha fazla müşteri kazandıracaktır. Çok aşırı düşük yapmanız size güven sağlayamayabilir. Müşterinin kafasında sora işareti kalabilir. Düşük fiyata düşük hizmet verilecekmiş gibi. Aşırı abartı fiyata kaçmadan orta bir fiyat belirleyebilirsiniz. Ayrıca muhasebe sisteminizi kurarak gelir gider hesaplamasını da yapabilirsiniz.

Evde temizlik şirketi kurmak için ilk adımları attıysanız ilk müşteri çok önemlidir. Memnuniyet duyulması için elinizden geleni yapmalısınız. Sonrasında işinizde daha yeni olduğunuzu ve yeni müşterilere ihtiyacınız olduğunu söyleyerek müşteri sayısını bu yolla artırabilirsiniz. Kalitenizi artırmanız müşteri sayınızı da artıracaktır. Evde temizlik şirketi kurarak para kazanmak istiyorsanız yazımızı dikkate almanızı öneririz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.