Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazan

Evde Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları


Siz değerli okurlarımız için evde ek iş fikirleri hakkında günlük olarak makale paylaşmaya çalışıyoruz. Bugünkü yazımızda sizlere evde kurdele nakışı yaparak para kazanma yolları hakkında bahsedeceğim. Yıllar geçse bile Türk gelenek göreneklerinden hiç değişmeyecek olan bir adette sandık içi çeyiz vermedir. Anneannelere, babaannelere sorulsa başlarlar o güzel naftalin kokulu çeyizlerini anlatmaya 🙂 Pike takımları, kanaviçe takımları, onlarca tülbentler,havlular,patikler. Günümüzde o zamanki dönem kadar çok yapılmasa da yinede çeyizde bulunması gereken şeyler vardır. Kurdela nakışı da bu bölümde işimize yarıyor. Kurdela nakışı ile birbirinden farklı çeyizler yapılabilmektedir ve yeni gelinlerin çeyizini ve evini süslemektedir.

Öncelikle gelelim kurdela nakışından neler yapılabilir? Mutfak takımları,salon takımları,seccadeler,havlu kenarları,masa örtüleri ve daha yazamadığım birçok kumaşa işlenerek yapılabilir. Öğrenebilene yapımı oldukça basit olan kurdela nakışı bir o kadar da keyifli bir el işidir. Farklı desen ve güzel renklerle yapılan krdela nakışı takımları oldukça hoş görünmektedir ve satış durumu da bayağı iyidir.

Evde Kurdela Nakışı Yapımı

Kurdela nakışı yapmanız için gereken malzemeler

Kasnak
Kurdela
Makas
Iğne

Bu el işi hakkında bilgi sahibi olmanız için sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Kendinizi daha çok geliştirmek için bayanlara özel el işi kursları bulunmaktadır. Bunlara başvurabilirsiniz.Kurdela nakışına başlamak için nakışı işleyeceğiniz kumaşı kasnağa takınız ve istediğiniz çiçekli bir deseni de kumaşa çiziniz. Ardından İnce kurdelanızı iğneye geçirip kurdelaya düğüm atınız ve çizimin başladığı yerden iğneyi batırın. Kurdela nakışında birçok desen vardır. Hepsinin farklı farklı yapılışları vardır. Gül yapılışı ayrıdır,Yaprak yapılışı adrıdır,dal yapılışı ayrıdır. Fakat bir kere öğrendiyseniz artık bütün desenleri de yapabilcek duruma gelirsiniz. Aşağıda sizlere yardımcı olabilmek için videomuz bulunmaktadır.

Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Yaptığınız ürünlerin satışı için birçok yol bulunmaktadır. Öncelikle satışı sağlanacak ürünler yapmalısınız. Kurdela nakışında tercih edilen ürünlerden en fazla olanı mutfak takımlarıdır. Çeyizini tamamlamaya çalışan genç kızlara ulaşmanız sizin için en iyisi olacaktır. İkinci olarak havlu kearlarında kurdela nakışı oldukça güzel gözükmekte ve çeyizlerin de olmazsa olmazlarındandır. Ürününüzü yaptıktan sonra satış için kendinize sosyal ağ hesabı açabilir ve ürünlerinizi gösterebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki insanlar aracılığıyla da en kısa zamanda güzel karlar elde edebilirsiniz.
Kurdela nakışı siparişinde bulunmak isteyen kişilerin sizlere ulaşması için yorum kısmımıza yazabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

1 Yorum

  1. reklam ve tanıtım yazıları ile gelir elde etmek isterseniz geri dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.