Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanma Yolları

Evde Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanma Yolları

Evde Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanma Yolları

Evde Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanma Yolları

Evde ek iş fikirleri hakkında hergün yeni bir alan çıkmaktadır. Tabi ek iş fikirleri olarak bunları sizlerle paylaşmak için günlük olarak düzenli bir şekilde araştırma yaparak siz değerli okurlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda ise sizlere evde kültür mantarı yetiştirerek para kazanma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tabi bundan önce siz değerli okurlarımız için daha önceden yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yazmış olduğumuz makalelerin alt kısımlarında siz değerli okurlarımız için yorum bölümü bulunmaktadır. Sizlerde bu yorum bölümlerine bilgilerinizi yazarak iş vermek isteyen firmaların sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz. Evde kültür mantarı işi çiçek bakmak kadar kolay bir iştir ve kazancı da oldukça iyidir.  Kültür mantarı tohumu ile aylık 5000-8000 TL gibi yüksek kazançlar elde etme şansıda elde edebilirsiniz. Ayrıca sermayesi de oldukça düşük bir iştir. Detaylarını öğrenmek için alt kısımı kesinlikle okuyunuz.

Evde Kültür Mantarı Nasıl Yetiştirilir ?

Evde kültür mantarı yetiştirmek oldukça basittir. Bunun için siz değerli okurlarımıza gerekecek malzemeler mantar tohumu, yetiştirme kapları ve küflenmiş gübredir. Bunların dışında başka bir şeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu saydığımız ürünlerin fiyatları da oldukça düşüktür. Örnek verecek olursak 500 g mantar tohumunun fiyatı 30-50  TL arasıdır. Diğerlerinin fiyatları da oldukça uygundur. O yüzden hiç bir şekilde aman zarar ederim düşüncesine girmeyin ve hemen bu işe girin. Çünkü maliyet oldukça ucuz ve zarar etme ihtimaliniz oldukça azdır.

Öncelik olarak uygun kaplar bulmanız gerekmektedir. Eğer uygun kap bulamadıysanız tahtadan 20-30 cm arası kaplar yaparak işe başlayabilirsiniz. Ardından yetiştirme kaplarını küflü gübre ve su ile doldurmalısınız. Ardından gübreye kuru mantar sporu yerleştireceksiniz. Burada oda sıcaklığı da oldukça önemlidir. Ortalama 18-21 derece sıcaklığın olmasına dikkat ediniz. Artık hazırsınız ve günlük iki defa ılık su ile besleyiniz. Mantarlar 10-14 hafta arası bir sürede filizlenmeye başlayacaktır. Artık bundan sonrası sizde istediğinizi yapabilirsiniz.

Evde Kültür Mantarı ile Nasıl Para Kazanılır?

Evde yetiştirmiş olduğunuz mantarları çevrenizde ki insanlara göstermeniz sizler için yetecektir. Ardından satışlara başlayabilirsiniz. Çünkü mantar oldukça fazla tüketilen bir ürün olduğundan dolayı her türlü müşterisi çıkacaktır. Tabi siz mantar yetiştirdiğiniz hakkında reklam yapmazsanız kimseler sizin bu iş ile uğraştığınızı bilmez ve satış yapamazsınız. O yüzden sosyal medya hesaplarından ya da çevrenizde ki insanlara söyleyerek çok rahat bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca marketlere ve manavlara hatta şarküterilere bile yetiştirdiğiniz mantarların satışını yapabilirsiniz. Ayrıca bu iş ile uğraşan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalarla iletişime geçerek kazanç elde edebilirsiniz. Bu firmalarla iletişime geçmek için alt kısımda bulunan yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi bırakarak firmaların sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.