Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde Balık Üreterek Para Kazanma Yolları

Evde Balık Üreterek Para Kazanma Yolları

Evde Balık Üreterek Para Kazanma Yolları

Evde Balık Üreterek Para Kazanma Yolları

Günlük olarak siz değerli okurlarımız için evde ek iş fikirleri hakkında makale yazmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere evde balık üreterek para  kazanma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tabi bundan önce siz değerli okurlarımız için daha önceden yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Evde balık üreterek hem kendi işinizin patronu olabilirsiniz hem de çok net kazançlar elde edebilirsiniz. Balık üreterek aylık ortalama 500-1000 TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz. Tabi balık üretirken dikkat etmeniz gereken konular bulunmaktadır. Bunları sizler için alt kısımda paylaştık. Sözü fazla uzatmadan hemen konuya geçelim.

Evde Balık Nasıl Üretilir?

Evde balık üretirken öncelik olarak balığın cinsine önem vermelisiniz. Çünkü insanlar her türlü balığı almak yerine daha ilgi çekici, renkli balıklar almaya daha çok önem vermektedirler. Örnek verecek olursak evde vakum balığı yetiştirmeye karar verdiniz çok da iyi yapmaya başladınız ama her akvaryuma bir tane vakum yeterli geldiğinden dolayı diğer balık türlerinden daha az satacaksınızdır. O yüzden daha ilgi çekici balıklar üretmeye çalışın. Sadece bir balık türü de üretmeyin. Çünkü ne kadar çeşit o kadar çok kazanç demektir. Her bütçeye uygun balık üretmeniz çok çok önemlidir. Çünkü bazı insanlar çok balık alıp az para ödemek isteyeceklerinden dolayı sizlerde müşterilerinizin bütçelerine hitap edecek balıklar üretmelisiniz.

Bunların dışında balıklar hassas hayvanlardır. Her balık cinsi aynı akvaryumda yaşayamaz. O yüzden bu işi yapacaksanız birden fazla akvaryumunuz olmalıdır. Ayrıca ısı değerleri de çok önemlidir. Çünkü bazı balıklar daha sıcak su da yaşarken bazıları daha soğuk su da yaşayabilir.  O yüzden balık üretimi yapacaksanız çok büyük bir araştırma içine girmeniz gerekmektedir. Çünkü belli bir ücret ödeyip aldığınız balıkları bir hafta gibi kısa sürede öldürebilirsiniz. Bunların dışında suyun tuzluluk oranı çok önemlidir. Çünkü balıkların birçoğu temiz ve tuzlu suda yaşamayı severler. Bunlar gibi birçok araştırma yapmanız gereken konular vardır. Bunları sizlerin daha sıkı bir araştırma sonucuyla yapmanız gerekmektedir.

Evde Ürettiğiniz Balıkları Nasıl Satacaksınız?

Evde üretmiş olduğunuz balıkları satmak için çok iyi bir reklama ihtiyacınız vardır. Bunlardan ilk olarak biz sizler için sosyal medya hesaplarınızda akvaryumlarınızın fotoğrafını çekerek insanların dikkatini çekmenizi öneririz. Böylelikle insanlar artık sizin bu iş ile uğraştığınızı anlar ve kendilerinin ihtiyacı olmasa bile balık arayan kişilere sizleri göstererek satış yapmanızı sağlar.  Ayrıca çevrenizde bulunan petshop gibi yerlere ürettiğiniz balıkları satarak çok daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu iş ile uğraşan firmalarla anlaşarak ürettiğiniz balıkları düzenli bir şekilde satışını yapabilirsiniz. Bu firmalarla iletişime geçmek için alt kısımda bulunan yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi yazarak firmaların sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha önce yazmış olduğumuz makaleleri okuyarak kendinize uygun en iyi işi bulabilirsiniz. Ek iş fikirleri konusunda oldukça makale sitemizde bulunmaktadır. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.