Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Evde E Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde E Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde E Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Evde E Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Bugün sizler için yeni bir evde ek iş fikirleri olan evde e kitap yazarak para kazanma yollarından bahsedeceğiz. Konumuza geçmeden önce daha önceden siz değerli okurlarımız için yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle internetten çok az bir sermaye ile çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Konumuza dönecek olursak evde e kitap yazma işi oldukça basit bir işlemdir. Konumuzun alt kısmında detaylı olarak bulabilirsiniz. Evde e kitap yazarak tek kitaptan 5000-10000 TL gibi kazançlar elde edebilirsiniz. Bilgi sahibi olduğunuz bir konu hakkında yazmış olduğunuz bir e kitap içeriğe bağlı olarak kişi başı satış fiyatı 10-90 TL arası olarak fiyatlandırılır. Daha fazla bilgi için alt kısımı okuyabilirsiniz.

E Kitap Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Nasıl Bir E Kitap Yazmalıyım ?

E kitap yazarken öncelik olarak muhteşem bir kitap yazmak zorunda olduğunuzu bilin. Çünkü müşterilerden bir tanesi kitabınızı satın alır ve yorum kısmına bu kitap hiçbir işe yaramaz diye bir not düşer sonra o kitabı bir daha kimse almaz. Bu durumda sizin o kadar zaman verip yazdığınız kitap artık bir çöp olur. Ayrıca kitabınızda yazanların aynısı internette varsa ve herkes çok kolay bir şekilde bu bilgilere ulaşabilirse sizin kitabınızın orjinal değil bir kopya olduğu ortaya çıkar ve mahkemelik olma durumunuz bile olur. O yüzden yazdığınız kitabın size ait olması gerekmekte ve internette tek bir yerde bulunmayacak özellikte olması gerekmektedir. Bunun dışında yazmış olduğunuz kitabı başka yazarlara da inceletmeniz gerekmektedir. Çünkü herkes kitabınız hakkında güzel şeyler söyleyebilir. Ama bir yazar sizin göremediğiniz hataları görerek düzenleme yapmanızı sağlar. Böylelikle daha sağlam bir içeriğe sahip olursunuz ve insanlar severek okurlar. Böylelikle başka bir e kitap yazdığınız takdirde müşterileriniz sizlerin yazmış olduğu kitabı anında alır ve sizlerin reklamını yaparlar.

E Kitabınızı Doğru Fiyatlandırın

En önemli noktalardan bir tanesi de kitabınızın fiyatıdır. İnternette kolay bulunacak bilgiler için yüksek fiyatlar söylerseniz müşterileriniz kesinlikle almayacaktır. O yüzden yazdığınız kitabın özelliğine göre fiyatını belirleyin. Bir örnekle anlatacak olursak yemek tarifi kitabı yazdığınızı varsayarak yazdığınız kitabın fiyatı ortalama 20-30 TL arasıdır. Eğer siz bu fiyatlardan yüksek fiyat yazarsanız insanlar sizlerin yazmış olduğu kitabı almayacak ve yorumlarda olumsuz bir şekilde konuşacaklardır. O yüzden kitap yazarken fiyatlarını belirleyici bir şekilde yazın. Ayrıca daha ilk kitabınızı yazarken bir anda olmadık fiyatlar vererek müşterilerinizin tepkisini çekmeyin.

E Kitabınızın Düzenli Olmasına Dikkat Edin

Yazmaya başladığınız kitabı word üzerinden yazmaya önem verin. Çünkü word kolay bir şekilde kullanılan ve sizin yazarken yapmış olduğunuz yazım hatalarını düzenlemenizi sağlayacak bir programdır. Yazmaya başladığınız kitabın düzenli bir yapıya sahip olması da çok önemlidir. Karmaşık yapıya sahip belli bir düzen akışında olmayan bir kitabı kimseler almaz. Eğer word konusunda bilgi sahibi değilseniz yine sorun değil kitabınızı bitirdikten sonra düzenlemeler yaparak kitabınıza belli bir şekil vermesi için profesyonel birine kitabınızı düzenletebilirsiniz. Kitabınızı yazdıktan sonra kitabınızın üzerinde daha sonradan başkalarının oynamasını istemiyorsanız yazmış olduğunuz kitabı pdf formatına çevirerek hazır hale getirebilirsiniz.

E Kitap Kapağının ALBENİ’li olmasına dikkat edin

Belki de şuana kadar yazmış olduğumuzun en önemli kısmının kitap kapağını olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bizler kitap alırken kesinlikle içeriğine bakmak yerine kitabın kapağının güzelliğine takılırız. O yüzden yazdıklarınızın daha önemli olduğunu göstermek için ve daha fazla sattırmak için kesinlikle kapağınıza çok önem vermeniz gerekmektedir.

İyi Bir Ürün Açıklaması Yapmalısınız

Yapmış olduğunuz e kitabın bir de bir künyesi olmak zorundadır. Bu künyede; Türü, Kelime Sayısı, Yazar Biyografisi ve Görüşler olmak zorundadır. Bu kısımda yazar biyografisinin ve görüşlerin fazla olması daha iyi olacaktır. Özellikle görüşler kısmı ne kadar çok olursa insanlar okuyanların görüşlerine önem vererek kitabınızı almak isteyeceklerdir.

E Kitabınızın Satacağınız Platformu Seçin

Kitabınızın nasıl olacağına üst kısımda değindik. Şimdi ise yazmış olduğunuz kitabınızı satacağınız platformu seçmelisiniz. Bunun için öncelik olarak standart siteler mevcuttur. Bizde bunlardan bazılarını sizler için anlatmaya çalışacağız. E kitabınızı xticaret.com gibi platformlara üye olarak satışını yapabilirsiniz. Ayrıca android sürüme çevirerek google marketlerinde de kitabınızı satışa sunabilirsiniz. Zaten kitabınızı google marketine soktuğunuz zaman çok daha iyi kazançlar elde etme fırsatı bulabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra kitabınızın daha fazla satılması için sosyal medya hesaplarınızdan kitabınızın reklamını bolca yapmalısınız. Böylelikle daha hızlı bir şekilde satışını yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazılarımızı okumanızı da kesinlikle tavsiye ediyoruz. Çünkü size en uygun işin hangisi olduğunu belirlemek için buna ihtiyacınız olacaktır. Daha önceden yazmış olduğumuz youtube’dan para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.