Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

Reklam
Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

Evde ek iş fikirleri olarak bugün sizler için başarılı bir girişimci olmak için tutarlığın gücü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tutarlı olmak çok önemlidir. Bu en küçük bir şey için bile geçerlidir. Çünkü bir kez bile tutarlı olmazsanız maalesef ki artık daha serbest olursunuz ve kesinlikle hiç bir sözünüzü nede işlerinizi tam zamanında bitiremezsiniz. Böyle olunca da ister istemez başarısızlık kapınızı çalar. Bir yere gideceksiniz ve siz tam zamanında gidemediniz. Bu kez karşıda ki kişinin size karşı ön yargıları oluşabilir ya da bir iş planı yaptınız ve iş arkadaşlarınızla beraber çalışmaya başladınız. Birazdan yaparız ya da biter ya sabırlı olun gibi sözlerle işe başlarsanız karşınızda ki kişiler sizin hakkınızda daha farklı düşüncelere girer ve başarısız olursunuz.

Eğer bir işe başladıysanız o işi tam zamanında yapmalısınız. Yeni bir iş yapacaksam eğer kesinlikle hemen başlarım. Çünkü tutarlı olmak bir nevi insanın kendisine verdiği sözü tutması gerektiğini düşünüyorum.

Tutarlık size neler kazandırır. Hemen alt kısımda inceleyebilirsiniz.

Tutarlığın Sizlere Kazandırdıkları

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlığın Gücü

1- Yaptıklarınızın sonuçlarını ölçebilmenizi sağlar.

Yeni bir işe başladınız bunun size nasıl sonuç vereceğini bilemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken tutarlı bir şekilde çalışarak öncelik olarak işin nasıl sonuç vereceğini sizlerin yaptığı çalışmalar sayesinde ortaya çıkarmaktır. İşi tutarlı bir şekilde yaparsanız eğer işin nerede ne ölçüde hata verdiğini görme şansınız daha yüksek olacaktır.

2-Sorumlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Tutarlı bir şekilde iş yapmaya başladığınız zaman kafanızdan savurma gibi bir durumunuz olmadığından dolayı yaptığınız işlerde daha sorumlu olursunuz. Böylelikle bir işi yaparken benim bir sorumluluğum var düşüncesine kapılırsınız. Bu da sizi kendi içinizde değerli biri sayar.

3-Size Ün Kazandırır.

İşinizi büyütmek için elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz ama bir türlü işinizi büyütemiyorsunuz. Bunun sebebi sizlerin uygulamış olduğu stratejiler kusurlu olması ya da hedeflerin belirlenmemesi değil. Bunun asıl sebebi sizin ve çalıştığınız kişilerin işi bitirmek için izlemesi gereken yol haritasına sadık olmamaları yani tutarlı davranışlar göstermemelerinden kaynaklanmaktadır.

4-Dikkatinizi Hep Diri Tutar.

Düşünün rahat bir insansınız işleriniz ne kadar yolunda gidebilir ki? Çünkü rahat insanlar ister istemez tutarsız oluyorlar ve kesinlikle müşterileriyle buluşmadan iş yerlerini kapatmak zorunda kalıyorlar. Oysa tutarlı ve diri insanlar kesinlikle işlerini tam zamanında yaparak hiçbir şekilde taviz vermeden büyümeye devam ediyorlar. O yüzden tutarlı olduğunuz süre içerisinde hep diri kalırsınız.

5-Duyurmak İstediğiniz Mesajı Duyurur ve Sürekli Hale Getirir.

Eğer yaptığınız iş toplantılarına önem veriyormuş gibi yapıp hep geç kalıyorsanız ya da pek katılmıyorsanız çalıştığınız kişilerde sizler gibi yapar. Çünkü tutarsızlık yaparak siz hiç önem vermiyorsunuz. Yani söylediklerinizle yaptıklarınız hiçbir zaman farklı olmasın. Bir de iyi örnek verelim. Siz şirketinizin ismini tüm Türkiye’ye duyurmak istiyorsunuz. Bunu yapmak için gerekli çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bunların da hepsini yaptıktan sonra tüm Türkiye sizin isminizi bilir ve sizi tanır. Yani vereceğiniz mesaj büyük ya da küçük farketmez. Eğer tutarlı davranışlar sağlarsanız her zaman için kazanan kişi siz olacaksınızdır.

Bu yazımızın da sonuna geldik. Sizler için daha önceden yazmış olduğumuz makaleleri okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Çünkü diğer makaleler sayesinde çok daha iyi iş sahibi olabilirsiniz. Daha önceden yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları hakkında ki makalemizi okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.