Anasayfa / Ek İş Fikirleri / Almanya’da İş Kurma Fikirleri

Almanya’da İş Kurma Fikirleri

Almanya’da İş Kurma Fikirleri

Almanya’da İş Kurma Fikirleri

Almanya’da bulunan vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarından biri de ek iş fikirleridir. Bu makalemizde Almanya’da iş kurmak isteyen türk işletmecilerine faydalanacakları bilgilerden bahsedeceğiz. Birçok Türk işletmeci Almanya’da yaşamını sürdürerek para kazanmaya çalışmaktadır. Almanya’da yabancı girişimciler ülkenin kendi halkından ayrı tutulmaz.Bu sebeple az bir sermaye ile de olsa birçok insan Almanya’da iş kurma fikirleri arayışına girmektedirler.

Almanya’da iş kurma fikirleri olarak sizlere söyleyebileceğimiz ilk adım şu ki,öncelikle engelleri aşmalısınız. Yani kurmak istediğiniz iş üzerine bir plan yapmalısınız. Yapacağınız iş planı sizin hangi yönde ilerlemenize fayda sağlayacaktır. Firmanızı hangi şekilde kurarsanız kurun bürokratik birçok engel ile karşılaşabilirsiniz. Yapacağınız öncelikle iş bir vergi memuru ile iletişime geçmek olmalıdır. Onlar bu şekilde size bilgi verip yönledire bilirler. Bu süreci geçtikten sonra ticaret odaları sizinle iletişime geçip kaydınızla alakalı gerekli bilgileri isteyecektir. Bunun gibi kayıtlardan sonra sertifika alarak işe başlayabilirsiniz.

Türk girişimciler Almanya’da bir firma kurmanın Türkiye’ye göre daha basit olduğunu düşünmüşler. Bu şekilde düşünen Türk girişimciler öncelikle çok iyi yabancı dil bilmelidirler.Bu şekilde sabırlı olarak ileride çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunlar dışında sizlere vereceğimiz önemli bilgilerden biride şudur ki. Almanya’da iş kurabilmek için hisse sermayesi en az 25.000€ olmalıdır.Almanya’da bir iş kurabilmeniz için iyi bir iş fikri yanında, yeteneğiniz ve cesaretiniz de olmalıdır.

Almanya iş fikirleri
Almanya iş fikirleri

Almanya’da İş Kurmak İçin Öneriler

1-Kuaför veya saç stilisti olarak oldukça düşük bir sermaye ile iş kurabilirsiniz. Bu şekilde çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.Bizim sizlere önerimiz bu işi yaparken yanınıza dili bilen ortak alabilirsiniz.

2-Araba tamiri yaparak kazançlı ve değerli bir iş sahibi olabilirsiniz. Araba kullanımının yaygın olduğu bu ülkede araba tamiri yaparak para kazanmak sizlere iyi kazançlar sağlayacaktır.

3-Almanya’da pet shop açarak ek iş yapabilirsiniz. Alman vatandaşları evcil hayvanlara oldukça düşkündür. Bu konuda girişimci olabilirseniz müşterilerin ilgisini çekerek para kazanabilirsiniz.

Ve bunun gibi birçok girişimcilik örneği vardır. Yabancı ülkelerde çalışmanın avantajları yanında dez avantajlarıda vardır. Ama unutmayalım ki işi kurmadan önce bilgi edinip plan hazırladığınız takdirde iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.