Anasayfa / İş Fikirleri / Ahşap Boyayarak Para Kazanma Yolları

Ahşap Boyayarak Para Kazanma Yolları

Ahşap Boyayarak Para Kazanma Yolları

Ahşap Boyayarak Para Kazanma Yolları

Günlük olarak siz değerli okurlarımız için evde ek iş fikirleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda sizlere ahşap boyayarak para kazanma yolları ile ilgili bilgiler vereceğim. Bütün il ve ilçelerimizde belediyelerin,halk eğitimlerin ve çeşitli kuruluşların bayanlara vermiş olduğu sosyal hizmetlerden biri de ahşap boyama kursudur. Bu kurslara katılarak ahşabın püf noktalarını öğrenen bayanlar daha sonrasında bunu iş fırsatına dönüştürebiliyorlar. Bu yazımda sizlere kendi kurs hayatımdan da örnekler vererek nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle ahşap boyama gayet keyifli ve bir o kadarda satışı çok iyi olan bölümlerden biridir. Katılacağınız ahşap boyama kurslarında ahşabın zımparalanması,astar boyasınının atılması,ahşabın boyanması ve farklı teknikler uygulanması son olarak verniklenmesini öğrenebileceksiniz. Bu şekilde ilk adımı atmış bulunacaksınız. Kursa gidemeyen bayanlar için kısaca yapmaları gereken şeyleri sıralayacağım. Oldukça basit ve keyifli olan bu işi evinizde gayet rahatlıkla yapıp paraya dönüştürebilirsiniz.

AHŞAP BOYAMA İÇİN MALZEMELER

-Uygun boyutta fırça
-Akrilik boya
-Su
-Zımpara
-Vernik
-Ahşap obje

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır ?

Bu konu hakkında hiç bilgisi olmayan bayanlar bu yazımı okuduktan sonra aslında bu işin ne kadar basit olduğunun farkına varacaklardır. Öncelikle ahşap obje dediğimiz ürün bir ahşap tepsi olabilir,ekmeklik olabilir, poşetlik,peçetelik,gazetelik v.s olabilir. Ahşap ürün yelpazesi o kadar çok ki istediğiniz bir ham ahşap obje alarak onu zımparalayıp işe başlayabilirsiniz. Zımpara ahşap ürünün pürüzlü yüzeyini en aza indirecektir. Ardından istediğiniz renk bir akrilik boya seçip onu sulandırabilirsiniz. Boyanın sulandırılması fırça izinin kalmasını önleyecektir. Boyanızı ahşabın üzerine dikey şekilde uygulayabilirsiniz ve kurumasını bekleyerek katlarını tekrar sürebilirsiniz. Hazırladığınız boyayı sürdükten ve objenin ahşap yüzeyinin kapandığından emin olduğunuz gibi ürünün kurumaya bırakabilirsiniz. Ahşapta birçok teknik bulunmaktadır. Çizimlerinize güveniyor iseniz çizim yapabilirsiniz. Diğer türlü transfer modelleri bulunmaktadır. Transfer demek ahşaba istediğiniz deseni yapıştırmanız demektir. Bunların yanı sıra kabartma yöntemi,eskitme yöntemi,çatlatma yöntemi vs gibi yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birini uygulayarak vernik işlemine geçebilirsiniz.

AHŞAP BOYAYARAK PARA KAZANMA YOLLARI


Yaptığınız ahşapları satmanın birçok yolu vardır. Bunlardan ilk olarak çevrenizdeki insanlara göstererek onların dikkatini çekebilirsiniz. Bunun dışında kendinize bir sosyal medya hesabı açarak diğer insanlarında yaptıklarınızı görmelerini sağlayabilirsiniz. Sosyal medyada bu işleri yapan birçok insan bulunmaktadır. Neden sizde bunlardan biri olmuyorsunuz ki. Yaptıklarınız sizin için basit gelebilir ama başkalarının hayali olabilir. Ahşaplaın maliyetini ve hangi fiyat aralığında satılacağı hakkında bir bilginiz yok ise şöyle söyleyebilirim ki bir kahve tepsisi yaklaşık 30 TL ile 40 TL arasında satılmaktadır. Burada önemli olan hayal gücünüzü kullanabilmeniz ve ortaya mükemmel ürünler çıkarabilmeniz. Bunları yapabildiğiniz takdirde çok iyi bir satış gerçekleştirebilir ve büyük karlar elde edebilirsiniz. Bu konuda yorum kısmımıza bilgilerinizi yazarak işverenlerin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları Evde ek iş …

1 Yorum

  1. Ahşap boyama işi istiyorum teşekkürler kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.